6 Ağustos 2010 Cuma

Olması Gereken Buydu {OFK: 1 G.Saray: 5}


İlk maçta ortaya çıkan dezavantajlı sonuca rağmen bu rakibi rahat geçeceğimizi düşünüyordum. Nitekim ortaya çıkan skor her şeyi anlatıyor... Bu maçta nasıl oynanılması gerekiyorsa öyle oynadık. Deplasman maçı olmasına rağmen önde pres yaparak başladık. Bu pres sonucu Arda ve Serdar ile iki net gol pozisyonu bulduk. Ardından köşe vuruşu sonrası Sarp kendine özgü golünü attı. Golden on dakika sonra yine Sarp orta sahada kaptığı topu Kewell'ın önüne güzel bıraktı ve büyücüde topu ağlara göndererek maçı o anda bitirdi... Skor 2-0 olduktan sonra yine bocalamaya başladı takım. Savunmada çok basit hatalar yaptık. Rakibe yoktan bir pozisyon yaratarak golü yedik.  Neyseki ilk yarıyı önde tamamlamayı başardık. İkinci yarı penaltı ve kırmızı kart ortaya böyle bir skorun çıkmasına neden oldu.  

Maçı farklı kazandık ancak, oyun anlamında yine eksik yönlerimiz devam ediyor. İlk maçtan sonra orta saha konusunda sıkıntı yaşamıştık. Bu maçta nispeten biraz daha organize bir orta saha vardı. Özellikle Cana'nın oynaması orta sahaya başka bir hava kattı, bu kesin. Maç boyunca orta sahada tam bir maestro gibi kimin nereye topu atacağını sürekli el işaretleriyle göstererek lider özelliklerini ortaya koydu. Belki oynadığı futbol henüz istediğimiz seviyede değildi ama saha içerisindeki tecrübesi ve liderliği gelecek adına bu mevkide sorun yaşamayacağımızı gösterdi. Orta sahada Sarp'ın da gösterdiği performans iyiydi. Attığı ve attırdığı gollerle günün başarılı isimlerindendi. Ayhan konusunda ise fikrim aynı. İlk maçtan sonra Barış-Ayhan-Sarp üçlüsünden sadece Sarp'ın oynadığı taktirde takıma fayda sağlayabileceğini yazmıştım. Nitekim Sarp, fayda sağladı ama Ayhan yine hiç bir katkı sağlamadan bir maçı daha bitirmiş oldu.

Orta saha ilk maça göre daha iyiydi dedik. Ancak bu kezde savunmada çok basit hatalar yaptık. Bu hataları oyuncuların tam anlamıyla hazır olmamasına bağlayabiliriz. Yapılan hataların çoğu zamanlama ve topla fazla oynamayla alakalıydı. Neill ve Servet'in yaptığı hatalar zamanlama, Hakan ve Sabri'nin hatalarıysa topla fazla oynamaktan kaynaklandı. Bu hataların bu maçta kalacağını ve uzun vadede bu sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.