8 Ekim 2012 Pazartesi

Kazanan Maviler | ADS: 4 - ADANASPOR: 2
Memleketin derbisi yine heyecanlı geçti. Adına, şanına yakışır bir şekilde muhteşem bir maç oldu. Tabi sonuç benim gibi turuncu taraftarları üzdü. Maç öncesi herkes doğal olarak, daha kaliteli kadroya sahip olan Adanaspor’u favori gösterdi. Fakat maç öncesinde yazdığım gibi bu maçlarda favori olmaz. Nitekim öyle oldu.


Aslında maça iyi başlayan taraf Adanaspor’du. İlk 10 dakika üstün oynadı. Hatta Talha ile bir top direkten döndü. Demirspor kontra ataklarla gelme düşüncesindeydi. Erçağ ile hızlı çıktıkları ilk hücumda da golü buldular. Erçağ çok güzel vurdu ama bizim kaleci Zülküf’ün de hatası vardı. Ardından bizimkiler yine baskılı oynasa da, kontra ataklarla fark bir anda 3 oldu. Bir taraf tamamen şahlanırken, diğer taraf ise adeta yıkıldı. İlk yarı bitmeden bir gol bulabilirmiyiz derken, yine bir kontradan golü yedik. Gökhan’ın attığı bu gol bariz ofsayttı ama hakemler gör(e)medi. İlk yarı böylece 4-0 bitti.


İkinci yarı yine baskılı başladık. Nitekim Talha ile 51. dakikada golü bulduk. Bu gol en azından takımın maçı bırakmasını engelledi. Ardından ikinci golünde gelmesi umutları daha da arttırdı. Demirspor tarafında ise endişe oluştu. Fakat ikinci golden sonra bir türlü doğru düzgün hücum yapamadı bizim takım. Demirspor’un da tamamen savunmaya çekilmesi pozisyon bulmamızı zorlaştırdı. Özellikle son 20 dakika Demirspor’un bir iki kontra atağı dışında ortada geçti. Sonucunda mavi taraf maçı 4-2 kazandı.


Her şeyiyle harika bir derbi oldu. Atmosfer muhteşemdi. İki takım taraftarları da kendilerine ayrılan tribünleri tıklım tıklım doldurmuştu. Çok fazla küfürlü tezahüratta olmadı. Bizimkiler mavilerin 3’te 1’i kadar olsa da maçın genelinde sesleri daha çok çıktı. Taraftarıyla övünen ADS’liler karşısında en azından tribünde bence kazanan taraf oldular. 

Son olarak hakem Yunus Yıldırım’a da değinmek istiyorum. TFF maçın önemini bildiği için FİFA kokartlı Yunus hocayı görevlendirdi. Fakat ben hocanın ve yardımcılarının yönetimini hiç beğenmedim. Özellikle Adanaspor lehine vermesi gereken kararların hiç birini vermedi. Demirspor’un attığı 4. gol bariz ofsayttı. Bu gole ofsayt çalmayan hakem, Mbilla’nın ilk yarıda attığı gole ofsayt çaldı. Eğer Gökhan’ın attığı gol ofsayt değilse, bizim kara çocuğun attığı gol ofsaydın “o”su bile değil. Ayrıca kritik anlarda çalmadığı bir çok faul vardı. Genel olarak yönetimi hiç beğenmedim.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.